Finans Manşet

Forex Piyasası

KREDİ KARTI İŞSİZLİK SİGORTASI NEDİR ?

Kredi kartları hayatımızı kolaylaştırır. Para taşımak yerine kredi kartı kullanmak hem pratik hemde güvenilirdir. Alışverişlerimizde bize taksit kolaylığı sağlar. Bilinçli kullanıldığında çok faydalı bir ticaret unsurudur. Düzenli maaşımız ve gelirimiz olduğu sürece bilinçli harcamalar yaparsak kredi kartının bir çok avantajı olur.

Hayat sürprizlerle doludur. Kadrolu çalışan değilseniz özellikle özel sektör çalışanısanız işiniziher an kaybetme tehlikeniz var. İşyeriniz krizden dolayı kapanabilir. Küçük bir ihmaliniz yüzünden işten alılabilirsiniz. İşveren çalışma temponuzu beğenmeyebilir. Her an herşey olabilir.

İşsiz kaldığınız dönemde ev ekonomisini çevirmek zor hale gelir. Kira, faturalar, mutfak giderleri sabit harcamalar oluduğu için bunalıma girebiliriz.

Tüm bu harcamalara kredi kartı borcuda eklenince işin içinden çıkamayız.

Kredi kartı işsizlik sigortası ile tüm bu sorunlara önceden önlem alabilirsiniz. 1000 liralık kredi kartınızı 10 lira ile aile bütçenizi olumsuz ektkilemez.

Güzel günde yatırdığınız 10 lira işsiz kaldığınız dönemde borcunuzun tamamını kapatıp size can simidi olabilir.

Kredi kartı işsizlik sigortasından kredi alanlar ile kredi kartı kullananlar faydalanabilir. Kullandığınız dönemlerde ekstra harcamalarınıza teminat belirlersiniz.

Maaşlı çalışan olarak en fazla 5000 liralık borcunuzu sigorta kapsamına alabilirsiniz.

Ölüm, kaza gibi durumlarda tedavi ve cenaze masraflarınız sigorta kapsamında karşılanır.

Kredi kartı işsizlik sigortası kartı kullandığınız sürece devam eder.

Kredi kartı işsizlik sigortası hesaplanırken o dönem yapılan ekstra harcaması taksitli harcamalar ve kartın limiti baz alınarak hesaplanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.